Amnestie zbraní

Sponzorované odkazy:Název kraje

OLOMOUCKÝ KRAJ – Do 31. července 2021 lidé mohou na PČR beztrestně odevzdávat nelegálně držené zbraně. 

Máte doma nelegálně drženou zbraň nebo střelivo? Využijte možnosti zániku trestnosti nedovoleného ozbrojování platného od 30. ledna do 31. července 2021. Ať už jste zbraň našli na půdě při rekonstrukci domu nebo jste k ní přišli jinak, zpovídat Vás nebudeme. Můžete ji odevzdat na kterémkoli útvaru Policie ČR. Zbraň zaevidujeme a prověříme, zdali nebyla použita ke spáchání trestného činu nebo odcizena.

V případě, že výsledek šetření je negativní, můžete požádat o vydání příslušného dokladu nebo povolení opravňujících k nabytí vlastnictví, držení a případně nošení zbraně a střeliva anebo ji darujete státu.

Pokud jste našli výbušniny nebo granáty, miny apod., v žádném případě takovou munici nenoste na policii, nemanipulujte s ní, ale zavolejte na linku 158. Tyto třaskaviny a výbušné předměty se nevrací a putují rovnou k likvidaci.

Při poslední amnestii v roce 2014 lidé v Olomouckém kraji odevzdali 244 zbraní a téměř 15 000 kusů střeliva. Z toho 228  zbraní bylo majitelům vráceno a 16 jich přenechalo státu. Ve většině případů lidé odevzdávali krátké střelné zbraně.

por. Mgr. Libor Hejtman
1. února 2021

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *