Bezpečnostní opatření „Krakatoa“

Sponzorované odkazy:hl. m. Praha název

Minulý týden proběhla několikadenní bezpečnostní akce na území čtvrtého policejního obvodu s krycím názvem „KRAKATOA“. 

Opatření bylo rozděleno na tři dílčí podakce, mezi které patřily kontroly squatů a míst, kde se zdržují osoby bez trvalého přístřeší, kontrola problematických provozoven se zaměřením na kontrolu nalévání alkoholu nezletilým osobám, kontrola řidičů, jestli dodržují zákon o provozu na pozemních komunikacích a kontrola provozoven v areálu Sapa se zaměřením na kontrolu osob a zboží.

Při bezpečnostní akci policisté zkontrolovali 1538 osob, 1122 vozidel, 184 chat, 42 squatů a 3 herny. Vypátrali celkem 7 osob, které procházely celostátním pátráním. Zjistili celkem 206 přestupků v dopravě, za které uložili 187 pokut v celkové výši 70.600,- Kč. Z toho dvě desítky přestupků oznámili správnímu orgánu. Dále policisté odhalili jednoho řidiče pod vlivem drog a dvě osoby, které řídily vozidla i přesto, že nikdy nevlastnily řidičské oprávnění. Dvě osoby se podařilo zadržet za majetkovou trestnou činnost.

Opatření se účastnili policisté z Obvodního ředitelství policie Prahy IV, pracovníci Celní správy, Cizinecká policie, Státní veterinární správa a Státní zemědělská a potravinářská inspekce. Celkem bylo do třídenní akce nasazeno téměř 250 lidí.

V rámci kontroly osob bez trvalého přístřeší ve vestibulu metra Budějovická, přijali policisté z krajské Pořádkové jednotky Prahy 4 oznámení od kolemjdoucích, že z prodejny CA měly vyběhnout dvě osoby s odcizenými bundami. Policisté tuto dvojici vypátrali u Polikliniky Budějovická, kdy v rukou každý z nich měl dvě odcizené bundy v hodnotě převyšující částku šest tisíc korun. Obě osoby byly na místě omezeny na osobní svobodě a převezeny na místní oddělení k provedení dalších procesních úkonů.

pprap. Violeta Siřišťová – 10.září 2019

Odkazy do noveho okna


1 foto1 

Detailní náhled


2 foto2 

Detailní náhled


3 foto3 

Detailní náhled


4 foto4 

Detailní náhled


5 foto5 

Detailní náhled


6 foto6 

Detailní náhled


7 foto7 

Detailní náhled


8 pachatelé krádeže 

Detailní náhled


foto9 

Detailní náhled

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *