Chtěl ozdobit fasádu sokolovny

Sponzorované odkazy:Krajské ředitelství Zlk

ZLÍNSKO: Hrozí mu dva roky vězení. 

Policisté z Vizovic ve zkráceném přípravném řízení sdělili podezření ze spáchání trestných činů krádež a poškození cizí věci šestatřicetiletému muži z Vizovic, který se vloupal do areálu technických služeb a nesmyvatelnou barvou pomaloval vnější stěnu Sokolovny ve Vizovicích. Za tyto trestné činy hrozí desetkrát soudně trestanému muži další trest odnětí svobody, tentokrát až na dva roky.

Mladého muže přistihli policisté začátkem června při malování štětcem na stěnu sokolovny ve městě. Tvrdil, že maluje již několik dní a nikdo mu nic neřekl. Chtěl prý pouze zkrášlit nevzhlednou zeď. Policisté vyslechli samotného malíře i svědky jeho počínání a zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu poškození cizí věci se způsobenou škodou ve výši bezmála sedm tisíc korun.

Dva dny nato byli policisté vyslání do areálu technických služeb, kde mělo v minulých dnech dojít k vloupání a odcizení několika nepotřebných předmětů, jako je nefunkční televizor, staré horské kolo nebo masážní křeslo. Škoda, která vznikla poškozením oplocení, byla vyčíslena na tisíc pět set korun. Policisté díky výborné místní znalosti tušili, že oba skutky budou mít stejného pachatele. Nemýlili se.

Zkušený recidivista se sice ke svému protiprávnímu jednání přiznal, ale uvedl, že vlastně nic neprovedl, protože odcizené věci byly nepotřebné a nevzhledná stěna potřebovala vylepšit.

29. června 2020, por. Bc. Monika Kozumplíková

Odkazy do noveho okna


Nápis na stěně 

Detailní náhled


Pomalovaná stěna 

Detailní náhled

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *