Dopravně bezpečnostní akce

Sponzorované odkazy:Název kraje

OLOMOUCKÝ KRAJ – Kontroly se zaměřily na cizince 

Ve čtvrtek 18. 2. 2021 proběhla na dálničním oddělní Kocourovec dopravní akce zaměřená mimo běžnou kontrolu i na migraci osob.
Policisté silničního dohledu a dálničního oddělení Kocourovec společně s kolegy z cizinecké policie a policisty se služebními psy se zaměřili na kontrolu vozidel nad 3,5 tuny. Do spolupráce se zapojily i hlídky Celního úřadu Olomouc. Mobilní hlídky vytipovaná vozidla stahovaly na dvě stanoviště u dálničního oddělení. Zde proběhla kontrola dokladů řidiče, vozidla, přepravovaného nákladu a dodržování dopravních předpisů. Kolegové z cizinecké policie se zaměřili na platnost a pravost dokladů cizinců, na dodržování pobytového režimu, kontrolu vstupu a pobytu cizinců na území ČR. Při kontrolách byl použit detektor tlukotu srdce, který signalizuje v uzavřených prostorách živé osoby, popřípadě převážená zvířata.
Během dne se do kontrol zapojilo i 7 policejních psů. Kolegové měli sebou tři psy na vyhledávání omamných a psychotropních látek, jednu specialistku na vyhledávání palných zbraní a jejich komponentů, dva specialisty na výbušniny a jednoho psa na běžnou policejní činnost, to znamená na zadržení nebo hlídání zajištěné osoby.
Během akce policisté zkontrolovali 34 vozidel, z toho 30 zahraničních. Vyřešili 4 přestupky, nevyhovující technický stav, telefonování za jízdy a porušení povinné doby přestávek, celkem uložili pokutu v celkové výši 2.700 korun, dále uložili 2 kauce v celkové výši 10.000,- korun.

 https://youtu.be/PGnaKlpZkbc

kpt. Mgr. Marta Vlachová
19. 2. 2021

Odkazy do noveho okna


Kontroly kamionů 

Detailní náhled


Kontroly kamionů 

Detailní náhled


Kontroly kamionů 

Detailní náhled


Kontroly kamionů 

Detailní náhled


Kontroly kamionů 

Detailní náhled

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *