Drogy, táboření a úspěšná pátrací akce

Sponzorované odkazy:



Pardubický kraj - název

CHRUDIMSKO – Včera ve večerních hodinách jsme přijali zprávu, že v Ronově nad Doubravou vnikl na soukromý pozemek muž, který je evidentně pod vlivem návykových látek. Hlídka z Třemošnice zjistila, že nezvaný host zmateně hledá svého kamaráda, který doma nechal zprávu, že jde tábořit. Jenže mobil nezvedal, kamarád, s nímž odešel do přírody, stál zmatený pod vlivem drog na pozemku, proto přišla obava, že by mohl být v ohrožení života. Do pátrací akce se vložily hlídky Pardubického i Středočeského kraje, na pomoc byli přizváni profesionální i dobrovolní hasiči. 

Zachránci pohřešovanéhoLesy v okolí Ronova nad Doubravou a Žlebů jsou rozsáhlé a členité, k náročnosti pátrací akce přispěla i tma v nočních hodinách. Někdo projížděl autobusové zastávky a okolní obce, další skupina se odebrala právě do zmíněných lesů. Do akce byl nasazen i chrudimský psovod se psem Attackem. První stopa – tábořiště se sekerou pohřešovaného bylo nalezeno u místní části  Studánka. Pátrající policisté i dobrovolníci se rozdělili do dvou skupin, jedna se vydala ze strany od Ronova nad Doubravou směr Žleby, druhá šla k Sádeckému mostu. Právě tam psovod našel batoh, což všechny utvrdilo v tom, že pátrací akce probíhá ve správné lokalitě. Pes po několika minutách (zhruba po 1,5 km od nálezu batohu) začal štěkat. Štěkot Attacka zněl přesně tak, jak se učil při vyhledávání osob. Na místě opravdu ležel muž, který odpovídal popisu pohřešovaného. Byl zraněný, na těle měl několik bodnořezných poranění, ale komunikoval. Zatímco psovod zajišťoval životní funkce vysíleného muže, vyslechl přiznání, že rány si zraněný způsobil sám. Nůž měl u sebe, při čekání na další pomoc nalezený mladík ještě dodal, že s kamarádem poprvé užili drogu, takzvanou havajskou růži a k tomu kouřili marihuanu, což s ním „zamávalo“ tak, že se nožem na několika částech těla poranil. Proč si tak ublížil, to nedokázal vysvětlit. Jen doplnil, že sebevražedné úmysly určitě neměl.

K prostoru mezi „Bažantnicí“ a skautskou klubovnu se vydali další policisté a dobrovolní hasiči, aby ho transportovali na nejbližší pozemní komunikaci, kde si ho převzala zdravotnická záchranná služba.

Je až nevídané, jak informace týkající se pohřešování vznikla. Skvělá práce, koordinace a komunikace všech zúčastněných osob, které se do pátrací akce zapojily, má na svědomí záchranu lidského života. Snad si tito mladíci další experimenty s drogami rozmyslí a tento případ odradí od podobných experimentů i někoho dalšího, kdo by měl úmysl takové návykové látky byť jen ze zvědavosti testovat. Tady byla hranice mezi životem a smrtí opravdu na tenkém ledu.

por. Mgr. Eva Maturová
tisková mluvčí
21. února 2021

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *