Kontroly chodců

Sponzorované odkazy:Název kraje

OLOMOUC – Preventivní akce zaměřená na chodce. 

V pondělí 25. 1. 2021 se uskutečnila v Olomouci dopravně preventivní akce zaměřená na pohyb chodců po pozemních komunikacích.
Zaměřili jsme se na kontrolu dodržování pravidel při přecházení pozemních komunikací, doporučené používání reflexních prvků za snížené viditelnosti. Dále na přecházení křižovatek na červenou, přecházení mimo přechod pro chodce.
Za rok 2020 v Olomouckém kraji došlo k 117 DN chodců, z toho bylo 22 dětí. Při těchto nehodách zemřelo 5 osob. Z tohoto počtu dopravní nehodu zavinilo 26 chodců, z toho bylo 13 dětí.
Během akce jsme rozdávali chodcům, ale i projíždějícím cyklistům, reflexní prvky na zvýšení jejich viditelnosti a bezpečnosti. Doporučujeme všem, aby reflexní prvky hojně využívali i při pohybu ve městech a na vesnicích. Důležité je být viděn na každém místě v silničním provozu.   
Cílem této dopravně preventivní akce bylo upozornit chodce na rizika a nebezpečí, které jim hrozí, pokud nebudou respektovat pravidla silničního provozu. Chodec je jedním z nejzranitelnějších účastníků silničního provozu.

https://www.facebook.com/MegafonViceNezJenBezpecnost/videos/749581592354893/

kpt. Mgr. Marta Vlachová
26. 1. 2021

Odkazy do noveho okna


Kontroly chodců 

Detailní náhled


Kontroly chodců 

Detailní náhled


Kontroly chodců 

Detailní náhled


Kontroly chodců 

Detailní náhled

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *