Kriminalisté zajistili celý tahač

Sponzorované odkazy:Název kraje

ŠUMPERSKO – Kvůli podezření z neoprávněné manipulace s tachografem. 

Silničním kontrolám se v posledních prázdninových dnech nevyhnuli ani řidiči nákladních vozidel. Své o tom ví i 24letý řidič tahače, kterého zastavili policisté v pátek 28. srpna dopoledne v Mohelnici. Po provedené kontrole mu totiž nezbylo, než si z místa zajistit náhradní odvoz.

Při důkladné kontrole v součinnosti s techniky mobilní expertní jednotky Centra služeb pro silniční dopravu vyšlo najevo, že je v nákladním voze značky DAF naistalováno přídavné zařízení určené k potlačení signálu snímače dat digitálního tachografu způsobilé zamezit provádění záznamu dat o průběhu jízdy na digitální tachograf. Vzhledem k tomu, že při kontrole v terénu nebylo možné detekovat všechny komponenty tohoto zařízení, rozhodli kriminalisté o zajištění tahače k dalšímu znaleckému zkoumání.

Věc šetříme pro podezření ze spáchání trestného činu neoprávněný přístup k počítačovému systému a nosiči informací, za který podezřelému, v případě prokázání viny a odsouzení, hrozí podle trestního zákoníku trest odnětí svobody na šest měsíců až čtyři léta, zákaz činnosti nebo propadnutí věci.

por. Mgr. Jiřina Vybíhalová
2. září 2020

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *