Loupež v bytě

Sponzorované odkazy:hl. m. Praha název

Policisté zadrželi a následně obvinili dvojici mužů z loupežného přepadení devětaosmdesátileté ženy v přízemním bytě v Holešovicích. 

Loupež se stala v úterý 9. února odpoledne v  Praze 7 – Holešovicích. Kolem půl čtvrté zazvonili na zvonek u hlavního vchodu do domu dva muži na devětaosmdesátiletou obyvatelku přízemního bytu. Skrz mikrofon se představili jako její známí. Paní uvěřila a v dobré víře jim na dálku dveře od hlavního  vchodu otevřela. Poté pootevřela i dveře do svého bytu, aby se podívala, o koho jde. Víc již nestihla. Dveře se rozlétly, až spadla na zem, a do bytu vtrhla dvojice mužů. Jeden z útočníků jí z krku strhl dva zlaté řetízky. A to nebylo všechno.  Společně ji odvedli do dalšího pokoje, aby jim prozradila, kde má cennosti. Odvětila, že jako důchodce nic nemá. To jim ale nestačilo a začali prohledávat vybavení bytu, kde posléze nalezli jak peníze, tak několik šperků s kamínky a polodrahokamy za bezmála sto tisíc korun. I s lupem, osobními doklady pak byt uzamkli a odešli. Ještě před odchodem vytrhli ze zdi telefonní kabel pevné linky, aby se poškozená nemohla nikam dovolat. 

Případ si do své kompetence převzali kriminalisté prvního policejního obvodu a začali pracovat na jeho objasnění. V průběhu několika dnů od jeho spáchání zajistili dostatek důkazů, které je přivedly na stopu obou podezřelých. Jejich zadržení pak bylo otázkou času. Ten se násilníkům „naplnil“ ve středu 17. února po sedmnácté hodině ve Strakonické ulici, kde byli oba zadrženi. Jeden přímo na ulici, pro druhého si kriminalisté přišli do bytu. Se zadržením vypomohli členové pohotovostní motorizované jednotky. Po zákroku byli oba zadržení převezeni k dalším úkonům na policejní služebnu.

Kriminalisté v uplynulých dnech zahájili s oběma muži trestní stíhání sdělením obvinění pro trestné činy loupež a porušování domovní svobody, za což v případě odsouzení hrozí až desetiletý trest odnětí svobody. Nutno podotknout, že dvojice obviněných není policii neznámá. Za majetkovou trestnou činnost již byli oba v minulosti trestně stíháni, jeden z nich dokonce ve Velké Británii.

por. Mgr. Jan Rybanský – 19. únor 2021  

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *