Mladík z České Lípy kradl losy nejen v trafice

Sponzorované odkazy:Krajské ředitelství policie Lbk

Policie České republiky – KŘP Libereckého kraje

ČESKOLIPSKO – Policisté objasnili krádež za 33 000 korun. 

Včera jsme vás informovali o 19letém mladíkovi, který se přišel na obvodní oddělení policie do České Lípy přiznat k tomu, že v českolipské trafice v Jiráskově ulici odcizil 21 výherních losů s obchodním názvem „200 milionů“. Tím majiteli prodejny způsobil škodu ve výši  6 500 korun. Přitom tvrdil, že se krádeží rozhodně nechtěl obohatit a šlo mu jen o to, že prodejna není podle jeho názoru dostatečně proti krádežím zabezpečena a touto cestou chtěl na toto riziko majitele upozornit.

Policisté ale zjistili, že mladík  při své první výpovědi nebyl tak docela upřímný. V průběhu dokumentace krádeže v trafice vyšlo najevo, že někdo odcizil z baru v centru města dokonce 124 nejrůznějších výherních losů v celkové prodejní hodnotě 33 000 korun. Když ho s touto informací konfrontovali, přiznal se také k této druhé krádeži. I pro ni měl stejné vysvětlení. Tedy takové, že ani bar v Mariánské ulici v České Lípě nesplňuje jeho představy o dostatečném zabezpečení zboží,  a proto i zde na problém svým zvláštním způsobem poukázal.

Jeho snahu pomoci  ale zatím  nikdo nedocenil.  Majitelům obou českolipských provozoven vznikla škoda za celkem 39 500 korun. Trestní řízení před soudem pro přečin krádeže ho proto nemine.

 

9. 2. 2016
por. Bc. Ivana Baláková
KŘP Libereckého kraje, tisková mluvčí

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *