Na přechodu nedala přednost mamince s malými dětmi

Sponzorované odkazy:Krajské ředitelství Zlk

VSETÍNSKO: Dívka vyvázla po střetu naštěstí bez zranění. 

Vsetínští dopravní policisté vyjížděli v úterý k dopravní nehodě, kdy řidička srazila na přechodu pro chodce tříletou holčičku, která přecházela společně s matkou vozovku.

Nehoda se stala v úterý kolem půl čtvrté odpoledne v Novém Hrozenkově. Žena tam hodlala přejít se svými dětmi, kdy jedno vezla v kočárku a druhé šlo vedle kočárku, vozovku přes přechod pro chodce. Před přechodem jim zastavilo vozidlo jedoucí ve směru od Halenkova, proto začala žena s dětmi přecházet. Z opačného směru přijíždělo k přechodu pro chodce vozidlo zn. Suzuki, jehož sedmapadesátiletá řidička před přechodem nezastavila a v okamžiku, kdy tříletá dívka vyběhla od kočárku a chtěla doběhnout po přechodu na protilehlý chodník, do dívenky už v minimální rychlosti narazila. Holčičku vyšetřila přivolaná rychlá záchranná služba, která nezjistila, že by byla dívka nějak zraněna. Dechová zkouška byla u řidičky negativní. Dopravní policisté uložili řidičce za porušení zákona o provozu na pozemních komunikací pokutu.

Řidič podle zákona nesmí ohrozit nebo omezit chodce, který přechází pozemní komunikaci po přechodu pro chodce nebo který zjevně hodlá přecházet pozemní komunikaci po přechodu pro chodce, v případě potřeby je řidič povinen i před přechodem vozidlo zastavit. Zvýšené opatrnosti musí dbát především vůči dětem. 

1. 4. 2021, mjr. Mgr. Lenka Javorková

Odkazy do noveho okna


DN N. Hrozenkov 

Detailní náhled

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *