Policisté kontrolovali rekreační objekty v Bedřichově

Sponzorované odkazy:Krajské ředitelství policie Lbk

Policie České republiky – KŘP Libereckého kraje

JABLONECKO – Kontrola zabezpečení opuštěných chat a chalup nadále pokračuje. 

Před Velkým pátkem se policisté z Pohotovostního a eskortního oddělení a preventisté z Krajského ředitelství policie Libereckého kraje rozhodli pro kontrolu oblíbené rekreační lokality v Bedřichově. Je zde hodně chat a chalup, které jsou v době nouzového stavu opuštěné a majitelé si je sami nemohou, z důvodu epidemiologických opatření, navštívit a zkontrolovat. Na tyto objekty se také namátkově zaměřují policejní hlídky v rámci běžného výkonu služby, především ve večerních a ranních hodinách a často za doprovodu psovoda se služebním psem.

V rámci preventivní akce bylo prověřeno na 30 osamocených objektů, hlídky u většiny z nich nezjistili známky cizího vniknutí či poškození. Vstupní dveře, okna a okenice, přístavby chatek, to vše bylo v pořádku, až na jednu z posledních kontrolovaných chalup. U té bylo zjištěno, že má otevřené vstupní dveře, přestože je zámek v poloze zamčeno. Následným prověřením nemovitosti, však nebylo odhaleno, násilné otevření dveří či přítomnost nezvaného hosta ani zjevné odcizení věcí z vnitřních a venkovních prostor objektu. Policisté tedy zjistili a informovali samotného majitele rekreace, který se později na místo dostavil, vše si sám zkontroloval a potvrdil domněnku hlídky, že dveře špatně doléhají a jejich uzamčení je potom do prázdna.

V uvedeném případě tedy vše dobře dopadlo, ale ne vždy tomu tak bývá, proto preventisté u objektů zanechali preventivní leták s informacemi o kvalitním zabezpečení rekreací mimo sezónu a také lístek se záznamem o provedené kontrole s datem a časem.

Upozorňujeme majitelé nemovitostí, pokud zjistí násilné vniknutí do svých obydlí a rekreací, aby na místo ihned přivolali policejní hlídku přes linku 158. Neznehodnocovali možné zajištění stop na místě činu případnou manipulací věcí a neohrožovali svůj život a zdraví následným vstupem dovnitř, kde by se mohl stále ukrývat pachatel.
 

6. 4. 2021
nprap. Bc. Dana Burešová, DiS.
preventistka KŘP Libereckého kraje 

Odkazy do noveho okna


Detailní náhled


Detailní náhled


10 

Detailní náhled


Detailní náhled


Detailní náhled


Detailní náhled


Detailní náhled


Detailní náhled


Detailní náhled


Detailní náhled


12 

Detailní náhled


11 

Detailní náhled

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *