Preventivní aktivity napříč generacemi

Sponzorované odkazy:Moravskoslezský kraj název

Policie České republiky – KŘP Moravskoslezského kraje

MS kraj – prevence prostřednictvím příběhů 

Epidemie Covid-19 nám stále neumožnuje vykonávat standardní prevenci. Při preventivních aktivitách využívá moravskoslezská policie také knihy pro děti i seniory. Nejinak tomu bylo i tentokrát 14. února 2021. Na uvedený den mimo jiné připadá také Mezinárodní den darování knih. Ačkoli je zmíněná akce prioritně určena k darování knih dětem, mysleli jsme i na seniory.

Již několik let moravskoslezští preventisté využívají při svých aktivitách projekt s názvem „Policejní pohádky“. Kniha formou příběhů upozorňuje děti na různé nástrahy, se kterými se mohou setkat v domácím prostředí nebo venku. Knihy Policejních pohádek tentokrát putovaly na dětská oddělení Městské nemocnice v Ostravě. Nejenže si děti mohou budovat vztah k četbě, ale zároveň se mohou dozvědět plno informací a ponaučit se z příběhů, které kniha nabízí. Děti rovněž získaly didaktickou hru „Na policejní služebně“ i hru „Učíme se s Honzíkem aneb policejní pohádky hrou“ a další kreativní předměty, které rozvíjí dětskou fantazii.

Ve stejný den bylo do domova seniorů Slunovrat v Ostravě distribuováno několik desítek knih s názvem „Černá kronika aneb ze soudních síní.“ Kniha obsahuje příběhy, které vznikly na základě skutečných událostí a byly upraveny do knižní podoby např: legenda vnuk….. Další preventivní prostředek, jak informovat o nástrahách internetu zábavnou formou, je také desková hra „Kterak se oběti nestáti“. Jakmile to situace umožní, zavítáme za seniory, abychom je standardní formou informovali o nebezpečí a riziku dnešní doby, též poradíme, jak se v daných situacích zachovat nebo jak jim předcházet.

Obě knihy mohou oprávněné subjekty i nadále vyžádat na adrese: krpt.prevence@pcr.cz. Knihy „Policejních pohádek“ jsou určeny pro moravskoslezské školy a školky, knihy „Černá kronika aneb ze soudních síní“ do domovů či klubů seniorů v rámci Moravskoslezského kraje.

Krajské ředitelství policie Moravskoslezského kraje
por. Bc. Martina Jablońská
komisař oddělení prevence

14. února 2021

Odkazy do noveho okna


Detailní náhled


Detailní náhled


Detailní náhled

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *