Při havárii traktoru v Lidečku zemřeli dva lidé

Sponzorované odkazy:Krajské ředitelství Zlk

VSETÍNSKO: Další tři se vážně zranili. 

Dnes v noci havaroval v lese poblíž Čertových skal v Lidečku traktor s pěti muži ve věku od 23 do 31 let. Dva muži při havárii zemřeli a tři utrpěli zranění. Na místě zasahovaly všechny složky integrovaného záchranného systému.   

Havárii traktoru oznámil jeden z mužů z traktoru, který byl schopen i přesto, že byl zraněn, z místa nehody seběhnout do obce Lidečko za svými známými, kteří přivolali na místo kolem půl čtvrté ráno pomoc. Traktor značky Zetor havaroval při jízdě po lesní cestě z asi stopadesátimetrového srázu, kde se zastavil o vzrostlý strom. Dva muži zemřeli na místě, další dva utrpěli těžká zranění, se kterými byl jeden z nich převezeni vrtulníkem do ostravské nemocnice a druhý do zlínské nemocnice, kde nakonec skončil i pátý muž, který doběhl pro pomoc.   

Nehodu od brzkých ranních hodin šetří vsetínští dopravní policisté společně se vsetínskými kriminalisty. Na místo vyjížděla i policistka z týmu krizové intervence, která se věnovala rodinám zemřelých i těžce zraněných mladých mužů. Povolán byl i znalec z oboru silniční dopravy. 

Zásah komplikoval složkám integrovaného záchranného systému těžce dostupný svahovitý terén. Okolnosti havárie jsou předmětem dalšího šetření.  

23. května 2020, mjr. Mgr. Lenka Javorková

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *