Skákal po kapotě taxi a urážel řidičku

Sponzorované odkazy:Krajské ředitelství Zlk

ZLÍNSKO: Za dva trestné činy mu hrozí dva roky vězení. 

Zlínští policisté sdělili ve zkráceném přípravném řízení podezření ze spáchání trestných činů výtržnictví a poškození cizí věci šestadvacetiletému muži ze Zlína, jež v polovině února skákal po kapotě cizího automobilu a kopal do dveří, čímž na vozidle způsobil škodu za minimálně dvanáct tisíc korun. V případě odsouzení by mohl tento výtržník strávit až dva roky za mřížemi.

Neuvěřitelný opilecký výstup zažila řidička vozidla taxislužby, která vezla svého zákazníka v dopoledních hodinách po ulici Kvítková v centru Zlína. Když najela na kruhový objezd, uviděla, že směrem k jejímu vozidlu jdou dva muži. Zastavila, aby jim umožnila přejít. Mladší z mužů ovšem přišel k vozidlu, které řídila, několikrát skočil na kapotu a poté opakovaně velkou silou otevíral a zavíral dveře od řidiče, přitom ji tahal za bezpečnostní pás a vulgárně ji napadal. Jeho kamarád ho od vozidla neustále odtahoval. Předtím, než společně odešli, stihl výtržník ještě několikrát kopnout do zadních dveří.

Policisté z prvosledové hlídky, kteří po pár minutách přijeli na místo, začali po mužích podle ženina popisu pátrat. Záhy je v centru města objevili a zjistili, že jsou značně podnapilí. Dechová zkouška ukázala u výtržníka hodnotu 2,65 promile alkoholu. Při výslechu si muž, který má v rejstříku trestů jeden záznam pro majetkovou trestnou činnost, ze svého jednání příliš nepamatoval, protože několik hodin předtím nepřetržitě konzumoval alkohol.

        

22. května 2020, por. Bc. Monika Kozumplíková

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *