Úterní dopravní nehodovost

Sponzorované odkazy:Karlovarský kraj název

KARLOVARSKÝ KRAJ – Na některých místech dopravu blokují kamiony. 

Aktualizace 12:50 hodin:

Během dnešního dne jsme do dvanácté hodiny polední v souvislosti s nepříznivými povětrnostními podmínkami přijali na operační středisko oznámení o téměř třech desítkách dopravních nehod a také několik oznámení o uvízlých kamionech na komunikacích v Karlovarském kraji. V současné chvíli již sníh s ledovkou téměř nikde nekomplikuje dopravu. we v následujících dnech by mělo toto aprílové počasí pokračovat. Apelujeme proto na řidiče, aby svou jízdu přizpůsobili aktuálním povětrnostním podmínkám. Zejména je důležité přizpůsobit rychlost stavu komunikace a dodržovat dostatečnou vzdálenost za ostatními vozidly. Dále také doporučujeme řidičům, kteří svá vozidla ještě nepřezuli na letní pneumatiky, aby s tím ještě chvíli vyčkali.

—————————————————————————————————————————————————————————-

Aktualizace 9:50 hodin:

Silnice č. 198 od Bochova na Toužim, kde stála nákladní vozidla ve stoupání u obce Teleč , je již plně průjezdná.

—————————————————————————————————————————————————————————-

Aktualizace 9:30 hodin:

Silnice I/13 z Boče na Chomutov  je plně průjezdná.

Dále žádáme řidiče, kteří již přezuli ze zimních pneumatik na letní, aby do provozu raději vyjížděli jen v akutních případech. Například do zaměstnání či k lékáři a aby byli při své cestě opatrní.

—————————————————————————————————————————————————————————-

Od dnešního rána v souvislosti s hustým sněžením řeší policisté napříč celým Karlovarským krajem několik dopravních nehod. Z důvodu špatných povětrnostních podmínek blokují na některých komunikacích dopravu kamiony. Kolona se v současné době tvoří z důvodu uvízlého kamionu například  v Karlových Varech v ulici Závodu Míru na Nejdek. Další komplikace s dopravou nákladních vozidel máme nahlášeny na silnici č. 198 od Bochova na Toužim. Zde nákladní vozidla stojí ve stoupání u obce Teleč a nemohou vyjet. Tímto blokují provoz ostatních vozidel. Stejný problém mají nákladní vozidla na silnici I/13 z Boče na Chomutov, kde je omezen provoz v obou směrech.

K jedné z dopravních nehod došlo po osmé hodině ranní na komunikaci č. 210 ve směru od Kraslic na Sokolov u odbočky na obec Lomnici. Zde měl řidič vlivem povětrnostních podmínek dostat smyk a následně sjet do příkopu, kde se převrátil na bok. Při nehodě došlo ke zranění dvou osob.

Apelujeme na řidiče, aby přizpůsobili rychlost a jízdu stavu komunikace a dodržovali dostatečnou vzdálenost za ostatními vozidly. Řidiči by v tomto počasí měli být celkově více opatrní, předvídaví a při své cestě nikam nespěchat.

nprap. Eva Valtová
6. 4. 2021

Odkazy do noveho okna


foto 

Detailní náhled


foto 

Detailní náhled

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *