Víkendová pohřešování

Sponzorované odkazy:Pardubický kraj - název

CHRUDIMSKO – Jen během uplynulého víkendu jsme evidovali 3 případy související s pohřešováním osob. 

Dne 26. ledna okolo půl deváté večer se do dětského domova vrátil 14letý mladík, který zůstal mimo budovu podstatně déle, než měl dovoleno. Tím bylo pátrání po jeho osobě ukončeno.

Šťastný konec mělo i pohřešování 31letého muže, jenž má vzhledem k jeho duševnímu stavu stanoveného opatrovníka. Muž odešel z domu po vzájemné „hádce“ s dalším členem domácnosti. Sebou si měl vzít několik vratných lahví s vědomím, že za získané peníze si zakoupí alkohol. Díky sociálním sítím, kam i jeho rodina umístila informaci o jeho odchodu, vše rychle věděli jejich přátelé. Jeden z nich pohřešovaného potkal v Pardubicích, oslovil ho, nabídl odvoz domů, s čímž dotyčný souhlasil.

U třetího, zároveň i posledního pátrání na chvíli zůstaneme. Pohřešovanou byla slečna mladší 15let, která se doma nepohodla s maminkou a odešla pryč. Rozhodla se přespat u své kamarádky. Její maminka neměla tušení, kde se nachází a o dceřiným odchodu z domu do chladného počasí informovala policii. Slečna se našla v nedaleké obci u její kamarádky, kde se rozhodla přespat.

Pokud si vaše dítě přivede domů kamaráda s dotazem, zda u vás může přespat, ověřte si, jestli o tom jeho rodiče opravdu vědí. Nespokojte se pouze s dětskou zprávou, ale požadujte telefonický kontakt na zákonné zátupce nocležníka. Není to poprvé, kdy probíhalo pátrání po dítěti, které nalezlo útočiště u svého kamaráda a zapomnělo dospělým členům rodiny spolužáka sdělit, že jeho maminka neví kde je. Strach, obava, beznaděj a zbytečné policejní pátrání…, to vše může být ušetřeno.

por. Bc. Eva Maturová
tisková mluvčí
28. ledna 2019

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *