Zloději dopadeni krátce po činu i s lupem. Upozornil na ně náhodný svědek.

Sponzorované odkazy:Krajské ředitelství policie Lbk

Policie České republiky – KŘP Libereckého kraje

ČESKOLIPSKO – Dva nezaměstnaní Českolipané si chtěli přilepšit krádeží alkoholu. 

Zhruba hodinu po půlnoci upozornil policisty prostřednictvím tísňové linky 158 místní občan na podezřelou dvojici, která se pohybuje v blízkosti baru Koruna  v Havířské ulici na sídlišti Sever v České Lípě a vynáší nějaké věci oknem z restaurace ven. Na místo proto okamžitě vyjela nejbližší motorizovaná hlídka a ta na místě zadržela nejrpve 26letého muže a o několik minut později  i jeho o pět let mladšího kamaráda. 

Starší ze zadržené dvojice měl u sebe několik lahví tvrdého alkoholu a vůbec nebyl schopen policistům vysvětlit, jak k nim přišel. Okolnosti ale byly výmluvné samy o sobě. Mladý muž se nacházel kousek od místa, kde se někdo čerstvě  vloupal do restaurace, z níž zmizely lahve alkoholu stejných značek, jaké měl tento podezřelý ve svém  batohu.

Jeho komplic u sebe nic z lupu neměl a přeci se ke spolupráci na tomto vloupání okamžitě přiznal. Bylo zřejmé, že jsou oba zadržení nečekaným zásahem policistů značně zaskočeni. K vloupání do baru se doznali oba.

Vnikli do něj po rozbití okna, kudy pak alkohol vynášeli ven. Do příjezdu policejní hlídky zde stačili odcizit alkoholické nápoje za zhruba 5 000 korun, přesnou škodu majitel vyčíslí až po inventuře zboží. Na dalších 7 000 korun ho vyjde oprava rozbitého okna. Policisté oba zadržené obvinili ze spolupachatelství na přečinech krádeže a poškození cizí věci. Za to je soud může poslat až na dva roky do vězení.

7. 3. 2018
por. Bc. Ivana Baláková
KŘP Libereckého kraje, tisková mluvčí

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *