Zloději řádili v panelových domech

Sponzorované odkazy:Krajské ředitelství policie Lbk

Policie České republiky – KŘP Libereckého kraje

JABLONECKO – Vyprázdnili kolárnu i sklepy. 

Mezi 20. a 25. květnem  navštívil neznámý zloděj kolárnu domu v Jitřní ulici v Jablonci nad Nisou, kde způsobil škodu za 56 400 korun jen na odcizených věcech. Přitom poškodil vstupní dveře vedoucí do této místnosti, jejichž oprava také bude něco stát. O krádeži v domě se jako první dozvěděl nájemník, který  si sem v pátek kolem osmácté hodiny  chtěl uložit kolo. Nejprve si všiml, že jsou dveře pootevřené, a když vešel do místnosti, byla podezřele vyprázdněná. V rukách pachatele, po kterém nyní policisté pátrají, skončilo  pět jízdních kol, čtyři páry kolečkových bruslí a dva snowboardy.

Podobnou zkušenost mají i obyvatelé jabloneckého sídliště v ulici Boženy Němcové, kam v časovém úseku mezi 18. a 25. květnem vnikl zloděj do suterénních prostor domu, kde se pak vloupal do celkem 14 sklepních komor. Policisté zatím vyslechli jenom část z nich k výši způsobené škody. Zdá se, že tu zloděj bral vše, co mu přišlo pod ruku. Například z jedné komory si odnesl nejen elektrickou příklepovou vrtačku značky Bosh i se sadou vrtáků, ale také čtyři plechovky nátěrových barev značky HEC. U tohoto majitele dosáhla škoda na odcizených věcech částky 3 700 korun.

Pachatel, po kterém policisté nyní pátrají, se v souvislosti s oběma případy dopustil kromě přečinu krádeže také porušování domovní svobody.

28. 5. 2018
por. Bc. Ivana Baláková
KŘP Libereckého kraje, tisková mluvčí

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *