Zloději se zalíbilo elektro kolo

Sponzorované odkazy:Středočeský kraj název

BEROUNSKO – Elektro kolo bylo odcizeno ze sklepní kóje. 

Na policejní služebnu obvodního oddělení Hořovice bylo oznámeno vloupání do sklepní kóje v obci Zdice.

Neznámý pachatel v době od 18.00 hodin dne 1. dubna 2021 do 08.15 hodin následujícího dne vnikl do panelového domu v ulici Velizská v obci Zdice. Následně pachatel ve společných prostorách domu za užití násilí poškodil dveře vedoucí ke sklepním kójím a násilně poté otevřel i jednu z kójí, odkud odcizil elektro kolo značky City Line LCD i s baterií. Tímto svým jednáním pachatel způsobil celkovou škodu, která byla předběžně vyčíslena na částku necelých 20 000,-Kč.

Policisté nyní případ prošetřují jako podezření z trestného činu krádeže a po pachateli i odcizeném elektro kole pátrají. Ke skutku došlo v čase vyhlášeného nouzového stavu.

Aby se podařilo pachatele dopadnout, přivítali by policisté informace od případných svědků této události,  kteří v inkriminovaném čase mohli spatřit podezřelou osobu pohybující se v prostorách domu v ulici Velizská v obci Zdice nebo při odchodu z domu s elektro kolem.  Poznatky, které by vedly k odhalení totožnosti pachatele, který elektro kolo odcizil, sdělte na nejbližší policejní služebnu nebo na linku 158.

Kladenská policie opět upozorňuje občany, aby nebyli lhostejní a pokud poblíž svého bydliště nebo přímo v prostorách domů zjistí neznámou podezřelou osobu, byli vždy všímaví a věnovali pozornost pohybu těchto nežádoucích osob. V mnoha případech se tyto náhodně pohybující osoby v cizích prostorech dopouští trestné činnosti například vykradením sklepních kójí, vloupáním do bytů, odcizením věcí ze společných prostor a nebo jejich poškození. Občané by měli věnovat zvýšenou pozornost nejen svému majetku, ale i majetku ve společném vlastnictví.

nprap. Jana Šteinerová
tisková mluvčí
P ČR  Kladno
7. dubna 2021

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *